Apteczki dla członków BSP

Z apteczką jak z zapasem: „lepiej mieć przy sobie i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć”. W związku z tym Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe chce podarować wszystkim, którzy opłacili składkę członkowską za rok 2019, osobistą apteczkę pierwszej pomocy. Oby Wam nigdy nie była potrzebna – ale warto pamiętać, że jej zawartość może komuś uratować życie na lądowisku lub górskim szlaku.

Wspólnie z GOPR Grupa Beskidzka przygotowaliśmy godzinny kurs podstawowej pierwszej pomocy przy upadkach z wysokości, w trakcie którego członkom stowarzyszenia będą rozdawane apteczki. Dokładna data i miejsce (Żar lub Skrzyczne) zostaną podane do wiadomości po ustaleniach z GOPR i zdecydowanej poprawie pogody. Chcemy aby to był lotny dzień któregoś weekendu w godz. 9.00-10.00.

Apteczki można również odebrać u Joasi Jasek, Karoliny Kocięckiej, Arka Ślusarczyka, Marcina Duszyńskiego, Błażeja Macieszonka, Pawła Farona.

Członkowie spoza woj. śląskiego, którzy rzadko bywają na Żarze lub Skrzycznem, proszeni są o kontakt poprzez maila lub messengera, apteczki zostaną do Was wysłane pocztą.

Nasza akcja nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego ze strony kilku niesamowicie pozytywnych osób, mocno związanych z Beskidami, dla których bezpieczeństwo każdego paralotniarza nie jest obojętne. Zarząd BSP pragnie bardzo gorąco podziękować:
Marcinowi Mułenko
MAIOR Specjalistyczne Usługi Wysokościowe
Tamarze Dudek
ALTI paralotnie
Aleksandrowi „Sandro” Bojda
Gazdówka na Białym Krzyżu
Ani i Tomkowi Zarzeckim
Beskid Paragliding Centrum Paralotniowe