Apteczki dla członków BSP

Z apteczką jak z zapasem: „lepiej mieć przy sobie i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć”. W związku z tym Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe chce podarować wszystkim, którzy opłacili składkę członkowską za rok 2019, osobistą apteczkę pierwszej pomocy. Oby Wam nigdy nie była potrzebna – ale warto pamiętać, że jej zawartość może komuś uratować życie na lądowisku lub górskim szlaku.

Wspólnie z GOPR Grupa Beskidzka przygotowaliśmy godzinny kurs podstawowej pierwszej pomocy przy upadkach z wysokości, w trakcie którego członkom stowarzyszenia będą rozdawane apteczki. Dokładna data i miejsce (Żar lub Skrzyczne) zostaną podane do wiadomości po ustaleniach z GOPR i zdecydowanej poprawie pogody. Chcemy aby to był lotny dzień któregoś weekendu w godz. 9.00-10.00.

Apteczki można również odebrać u Joasi Jasek, Karoliny Kocięckiej, Arka Ślusarczyka, Marcina Duszyńskiego, Błażeja Macieszonka, Pawła Farona.

Członkowie spoza woj. śląskiego, którzy rzadko bywają na Żarze lub Skrzycznem, proszeni są o kontakt poprzez maila lub messengera, apteczki zostaną do Was wysłane pocztą.

Nasza akcja nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego ze strony kilku niesamowicie pozytywnych osób, mocno związanych z Beskidami, dla których bezpieczeństwo każdego paralotniarza nie jest obojętne. Zarząd BSP pragnie bardzo gorąco podziękować:
Marcinowi Mułenko
MAIOR Specjalistyczne Usługi Wysokościowe
Tamarze Dudek
ALTI paralotnie
Aleksandrowi „Sandro” Bojda
Gazdówka na Białym Krzyżu
Ani i Tomkowi Zarzeckim
Beskid Paragliding Centrum Paralotniowe

 

Sprawozdanie z Walnego Zgromadzenia BSP

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia!

Informujemy, iż jest już dla Was dostępne sprawozdanie z Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego BSP, mającego miejsce w Żywcu 30 marca b.r. Członków chcących zapoznać się ze sprawozdaniem zapraszamy do kontaktu mailowego, lub poprzez messengera na Facebooku.

Z innych wieści, wszystkie osoby które zgłosiły chęć skorzystania z preferencyjnej oferty na ubezpieczenie OC powinny już mieć potwierdzenia polisy na swoich skrzynkach mailowych.

Wiedzcie też, że pracujemy również nad kilkoma innymi, ciekawymi projektami, którymi będziemy się mogli z Wami podzielić, mamy nadzieję, już wkrótce.

Do zobaczenia na startowisku!

Ubezpieczenie OC na 2019 rok

Szanowni Piloci!
 
Jak co roku, istnieje możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego OC na preferencyjncyh, dla członków Stowarzyszenia, warunkach. Odpowiednie informacje zostały przesłane wszystkim członkom drogą mailową. W razie pytań, lub jeśli nie otrzymaliście maila ze szczegółami, prosimy o kontakt mailowy (beskidzkie.s.p@gmail.com) najpóźniej do poniedziałku 22 kwietnia.
 
Przy okazji składamy serdeczne podziękowania dla Ani Zarzeckiej, która, jak co roku, podjęła się pomocy z załatwieniem ubezpieczeń.

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze

Zarząd Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego serdecznie zaprasza wszystkich na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się 30.03.2019 (sobota) o godzinie 17.30 (pierwszy termin), 18.00 (drugi termin – w przypadku braku wymaganego quorum w pierwszym terminie) w Karczmie Żywieckiej Al. Wolności 1 w Żywcu, w sali na I piętrze.

Zarząd Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego

Program:

1) Otwarcie obrad, wybór Prezydium Walnego Zgromadzenia, czyli Przewodniczącego Zgromadzenia oraz Sekretarza ;

2) Przyjęcie regulaminu Walnego Zgromadzenia oraz porządku obrad;

3) Powołanie Komisji Skrutacyjnej;

4) Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia w roku 2018

6) Przedstawienie Stanu środków finansowych Stowarzyszenia za rok 2018

7) Podjęcie uchwały w sprawie udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi Stowarzyszenia

8) Podjęcie uchwały w sprawie wyboru nowych władz Stowarzyszenia na kolejną kadencje

– Zarząd stowarzyszenia (prezes, 2 v-ce prezesów, skarbnik, i do 3 członków zarządu)

– Komisja rewizyjna (3-5 osób – przewodniczący, zastępca przewodniczącego, 1-3 członków)

– Sąd koleżeński (3-5 członków)

9) Propozycja Zarządu, działalności Stowarzyszenia na roku 2019/2020

10) Omówienie planu finansowego działalności Stowarzyszenia na rok 2019/2020

11) Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu finansowego na rok 2019/2020

12) Inne tematy:

a) Wycinka drzew przed startowiskiem na Skrzycznem

b) Problem utrzymania porządku (śmieci) na startowisku N na Żarze.

c) Stawki opłat dla pilotów tandemów i szkół paralotniowych za startowiskach BSP – pozostają czy zmieniamy

13) Wolne wnioski

14) Zakończenie obrad

Składka członkowska za 2019 rok

Składka członkowska za 2019 rok pozostaje bez zmian i wynosi 100 zł. (inne opcje). Najlepiej wpłacać ją przelewem do końca marca, na konto naszego stowarzyszenia:

 

18 1240 1170 1111 0010 1378 9650
Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe
ul. Żwirowa 22
34-300 Żywiec
Naklejki przedłużające ważność waszych legitymacji, możecie odebrać osobiście u Jakuba lub Asi Jasek, na najbliższym Walnym zebraniu, lub możecie otrzymać je pocztą. Osoby, które chcą aby naklejki na kask i legitymację wysłać im pocztą, prosimy o maila z aktualnym adresem wysyłki na adres: beskidzkie.s.p@gmail.com

Naklejki będą wysyłane raz w miesiącu.

Informacyjnie: Opłacenie składki członkowskiej upoważnia do bezpłatnego korzystania ze startowisk na Skrzycznem i Żarze (N), oraz upoważnia do zakupu biletu ze zniżką (30%) na wyjazd kolejką na Skrzyczne. Składki są przeznaczane na cele statutowe stowarzyszenia takie jak: obsługę i utrzymanie stacji meteorologicznych na Żarze i Skrzycznem, opłacanie i utrzymanie/koszenie oficjalnych startowisk i lądowisk, oraz organizację szeregu imprez paralotniowych w naszym rejonie.

 

Pozdrawiamy,
Zarząd Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego

Zakończenie Sezonu Paralotniowego 2018 na Magurce

Sukcesem zeszłorocznej imprezy, już po raz drugi, 8-ego grudnia zorganizowaliśmy Zakończenie Sezonu Paralotniowego naszej części Beskidów w schronisku PTTK na Magurce.

Na spotkanie przybyło ponad 40 osób,  z czego ok 30-cioro paralotniarzy nocowało w schronisku.

Nowością tegorocznej edycji imprezy była loteria fantowa, z której cały dochód został przekazany na Fundusz Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy. Ogromnie dziękujemy za fanty od TryFly Air Sports WearJandatechSzkoła Paralotniowa „ALTI”Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe oraz PARAraraDo naszych fantodawców dołączyła również Ewa Wisnierska, która przekazała DVD z filmem „Reise zum Horizont” – pięknej histrorii o dwóch latających kobietach. Dziękujemy! Efekt był niesamowity: „Razem z Gdynią udało nam się uzbierać 2300 zł na Fundusz!”

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, właścicielom schroniska na Magurce i Kasprowi za pomoc w przygotowaniach.

Karolinie dziękujemy za zorganizowanie charytatywnej loterii fantowej, oraz za zaprezentowanie pomysłów na przyszłoroczne zawody paralotniowe: Puchar Skrzycznego, konkurencja Żar vs Skrzyczne, oraz Zawody Polsko – Czesko – Słowackie 2019.

Do zobaczenia wkrótce!

Organizatorzy:
Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe
Wydawnictwo PARArara

Galeria z  facebooka:

Słup na Kaimówce znowu stoi

Słup na Kaimówce został ponownie postawiony. Podziękowania dla osób, które brały udział w tej akcji.

Jednocześnie przypominamy że zimą Kaimówka nie nadaję się do lądowania – właśnie z uwagi na słup i powieszone na nim kable elektryczne oraz infrastrukturę narciarską. Będziemy informować gdy słup zostanie ponownie położony.

IV Zawody w celności lądowania na Żarze – Rejestracja

Zapraszamy wszystkich pilotów na IV Paralotniowe Zawody w Celności Lądowania na Żarze, które odbędą się w dniach 6-7 października 2018 r. Zawody mają mieć charakter towarzyski, a rywalizacja sportowa będzie jedynie pretekstem do dobrej zabawy.

Jednocześnie odbędzie się także konkurs na najlepsze przebranie! Wystarczy wykonać zlot z Żaru w przygotowanym przez siebie przebraniu (może to być lot w ramach zawodów na celność, ale nie musi – będą to dwie osobne klasyfikacje).

W razie niepogody w pierwszym terminie, impreza zostanie przełożona na weekend 13-14 października.

PLAN ZAWODÓW
Sobota:
8:00 – 9:00 rejestracja (GSS Żar, ul. Górska 19, Międzybrodzie Żywieckie)
9:00 – 9:30 generalna odprawa (GSS Żar)
10:00 – rozpoczęcie konkurencji
18:30 – odprawa podsumowująca dzień
ok. 19:30 – impreza z grillem (zapraszamy wszystkich pilotów i rodziny)

Niedziela:
9:30 – odprawa
10:00 – 13:00 konkurencje
14:00 – zakończenie zawodów

Wpisowe: 80 zł (w tym 5 wyjazdów na górę)

Organizatorami imprezy są: Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe (BSP), Górska Szkoła Szybowcowa Żar (GSS).

Regulamin zawodów