O nas

Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe

Beskid Śląski i Żywiecki to region o bardzo dużym potencjale paralotniowym. Skrzyczne uznawane za mekkę polskiego paralotniarstwa, Żar o którego potencjale paralotniowym można by długo pisać oraz kilka innych mniejszych startowisk dają bardzo duże możliwości doskonalenia swoich umiejętności dla mniej i bardziej doświadczonych pilotów. Powiększające się z roku na rok grono Beskidzkich paralotniarzy oraz coraz częściej wyrażane przez pilotów chęci działania na rzecz promocji Beskidów i poprawy warunków uprawiania tego sportu w naszym regionie zaowocowały konsolidacją Beskidzkiego świata paralotniowego czego wynikiem było założenie w styczniu 2007 roku Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego.
Wspólne plany działania na rzecz poprawy warunków uprawiania paralotniarstwa w Beskidach, promowania naszego pięknego regionu nakreśliły główne cele jakimi nasze stowarzyszenie chce w najbliższym czasie się zajść.

Celami tymi są:

– Utrzymanie oraz modernizacja Beskidzkich startowisk – przystosowanie ich do Europejskich standardów co przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu.

– Współpraca z lokalnymi samorządami (Szczyrk, Międzybrodzie Żywieckie), Lasami Państwowymi mająca na celu podniesienie atrakcyjności turystyki paralotniowej w Beskidach.

– Stacje Meteo na Skrzycznem i Żarze.

– Działania na rzecz promowania utrzymywania czystości na startowiskach i lądowiskach w Beskidach.

– Podjęcie współpracy ze środowiskami pilotów z innych rejonów kraju.

Wszelkie podejmowane decyzje oraz propozycje działań Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego poddawane są wspólnej dyskusji. Chcemy działać w 100% jawnie by piloci pragnący latać w Beskidach wiedzieli co zostało zrobione i jakie są plany dalszego rozwoju paralotniarstwa w Beskidach. Wszystkie nasze działania będą szczegółowo opisywane na oficjalnej stronie internetowej Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego www.e-bsp.org.

Nasz Statut

Zarząd Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego